Policja pokazała broń z której postrzelono 15-latka. Szkoła wydała oświadczenia

Policja pokazała broń z której postrzelono 15-latka. Szkoła wydała oświadczenia

Policja pokazała  jak wyglądał pistolet pneumatyczny, z którego w poniedziałek (6.05) jeden z uczniów postrzelił swojego 15-letniego kolegę.

Łomża. Postrzelenie nastolatka w szkole

Taką atrapę każdy może kupić w sklepie, czy w internecie.

Uczeń, który strzelał do młodszego kolegi noc spędził w policyjnej izbie dziecka w Białymstoku. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Kłopoty móż mieć nauczyciel, którego nie było w tym czasie na lekcji, bo wyszedł z sali.

Do zdarzenia doszło w Łomży, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Tymczasem Szkoła w której uczył się poszkodowany 15-latek wydała oświadczenie: 

Łomża, dn. 07.05.2024r.

Oświadczenie

Cała społeczność Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży jest  zaniepokojona zaistniałym zdarzeniem, które miało miejsce wczoraj – postrzeleniem ucznia naszej placówki. Miało ono miejsce nie na terenie naszej szkoły, tylko na odrębnej placówki oświatowej, tj. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łomży. Szybkie działanie podjęte przez dyrekcję i nauczycieli ZSMiO nr 5 doprowadziło do ujęcia sprawcy przez Policję, a uczniowi poszkodowanemu udzielono natychmiastowej pomocy medycznej. 

Społeczność Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży nie akceptuje zachowania sprawcy, potępia je, gdyż zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa w każdym miejscu: w szkole, w pracy, na ulicy. Nie zgadzamy się także na piętnowanie w mediach naszej szkoły, gdyż powyższe zdarzenie nie miało miejsca na jej terenie, a poszkodowanym jest nasz uczeń.

W dniu wczorajszym młodzież otrzymała doraźne wsparcie i pomoc psychologiczno-pedagogiczną, a dziś będzie ona kontynuowana przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łomży. 

Informujemy, iż jesteśmy w stałym kontakcie z opiekunem prawnym poszkodowanego ucznia. Z jego przekazu wynika, że jego podopieczny przebywa już w domu na rekonwalescencji. 

W dniu dzisiejszym w naszej szkole rozpoczynają się egzaminy maturalne. To trudny czas dla abiturientów, gdyż są oni już obarczeni stresem zdawania ważnego egzaminu. W związku z tym zwracamy się z prośbą o nieutrudnianie im tego zadania poprzez szerzenie negatywnych emocji, zaniechanie komentarzy i pozostawienie sprawy do wyjaśnienia odpowiednim organom.

W imieniu społeczności Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży

Jacek Kocoń dyrektor szkoły

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top