Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o oszustwa na blisko 170 tys. zł

Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o oszustwa na blisko 170 tys. zł

Dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o udział w oszustwach na szkodę osób starszych zatrzymali policjanci z Białegostoku

Seniorki uwierzyły w historie o wypadkach osób bliskich i straciły łącznie blisko 170 tys. zł.

Jeden z podejrzanych pełnił w tym procederze rolę tzw. odbieraka, czyli przychodził po pieniądze, drugi był jego kierowcą – poinformował w piątek zespół prasowy podlaskiej policji.

Do trzech oszustw doszło pod koniec lutego. Dzwoniący do seniorów przestępcy podawali się za policjantów i członków rodziny. Przekonywali, że zdarzył się wypadek z winy kogoś z bliskich i potrzebne są pieniądze, by ta osoba nie trafiła do aresztu.

77-letnia pani spakowała do reklamówki 39 tys. zł i powiesiła ją na płocie. Gotówkę odebrał młody mężczyzna. 89-letnia kobieta spakowała nie tylko pieniądze, ale też biżuterię, zegarek i złote monety – wszystko warte blisko 120 tys. zł i również oddała takiemu mężczyźnie. Kolejna 85-letnia seniorka straciła w identyczny sposób 12 tys. zł.

Według ustaleń śledczych w każdym z tych przypadków tzw. odbierakiem był 17-letni mieszkaniec Warszawy, który przyjeżdżał z 23-letnim znajomym pełniącym rolę jego kierowcy. Decyzją sądu nastolatek został aresztowany na trzy miesiące. Obu grozi do ośmiu lat więzienia za oszustwo.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top