Policyjna akcja podlaskiej drogówki „Bezpieczna taksówka”

Policyjna akcja podlaskiej drogówki „Bezpieczna taksówka”

Policjanci z podlaskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierowców wykonujących przewóz osób. W ciągu doby skontrolowali blisko 400 pojazdów

Jak poinformowal w sobotę (17.06) zespół prasowy podlaskiej policji mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, uprawnienia do kierowania i przewozu osób oraz stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdów. 

Policjanci drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali wczoraj stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierowców wykonujących przewóz osób. Mundurowi sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców ale też uprawnienia do kierowania i przewozu osób oraz stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdów. Policyjna akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza pasażerów, którzy decydują się na tę formę podróżowania.

W całym województwie podlaskim ponad 150 policjantów drogówki w ciągu doby skontrolowało blisko 400 pojazdów, których kierowcy wykonują odpłatny przewóz osób. Mundurowi ujawnili 190 wykroczeń, nakładając na kierowców 48 mandatów karnych. W 139 przypadkach policjanci pouczyli kierowców. Funkcjonariusze zatrzymali też 12 dowodów rejestracyjnych.

W Białymstoku na Skłodowskiej policjanci zatrzymali do kontroli forda.

W trakcie sprawdzania okazało się, że 53-letni kierowca nie ma wymaganych badań lekarskich i psychologicznych, w związku z czym policjanci sporządzili wniosek o decyzję administracyjną, która może zakończyć się wysoką karą.

Policjanci z podlaskiej drogówki zapowiadają kolejne, podobne akcje w przyszłości.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top