Polregio: 1 i 3 maja pojedzie turystyczny pociąg do Walił

Polregio: 1 i 3 maja pojedzie turystyczny pociąg do Walił

1 i 3 maja, po raz pierwszy w tym sezonie turystycznym, ze stacji kolejowej Białystok odjedzie pociąg do Walił – poinformowała spółka Polregio SA. To oferta na majówkę dla osób planujących wypoczynek w rejonie Puszczy Knyszyńskiej

Spółka Polregio podała, że pociągi „Poleski” i „Radunin” będą odjeżdżały z Białegostoku o godz. 9:17 i 15:44, a składy z Walił do Białegostoku – o godz. 10:25 i 16:44.

Pociąg do Walił będzie później kursować w weekendy od 8 czerwca do 29 września, będzie też można z niego skorzystać 15 sierpnia – podało w komunikacie Polregio.

Na trasie do Walił będzie jeździć szynobus.

Pociąg do Walił jest dedykowany głównie turystom, także rowerzystom, którzy chcą korzystać ze szlaków turystycznych w Puszczy Knyszyńskiej, odwiedzać tamte rejony, odpoczywać.

Trasa kolejowa Białystok-Waliły ma 36 km. Pociąg zatrzymuje się na stacji Białystok Fabryczny, a także w: Kurianach, Zajeziercach, Żedni, Sokolu Białostockim i Waliłach.

Polregio nie podaje, ile osób korzysta w sezonie z pociągu turystycznego do Walił. Renata Gerasimiuk z Podlaskiego Zakładu w Białymstoku Polregio SA poinformowała PAP, że frekwencja jest zadowalająca, pociąg cieszy się zainteresowaniem turystów.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top