Polska skąpana w słońcu; do środy wakacyjna pogoda

Polska skąpana w słońcu; do środy wakacyjna pogoda

Polska skąpana w słońcu. Stoi za tym wyż Patricia

Wrześniowe lato potrwa do połowy następnego tygodnia. Temperatura wzrośnie miejscami do 31 stopni Celsjusza – powiedział PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

W kolejnych kilku dniach wyż Patrycja zapewni nam gorącą, a nawet upalną pogodę. „Mała ilość wilgoci powoduje, że będzie sporo słońca, mało chmur i do środy piękna wakacyjna pogoda. Na termometrach zobaczymy nawet 31 stopni Celsjusza” – przekazał synoptyk.

Gorąco będzie już w piątek na zachodzie. Nie inaczej w sobotę i niedzielę. W województwach: lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim oraz w centrum kraju 30 stopni.

W związku z tym, synoptycy będą wydawać ostrzeżenia przed upałami. „Bardzo rzadko się zdarza, żeby ostrzeżenia przed upałami były wydawane we wrześniu” – zauważył Grzegorz Walijewski.

Wyż Patrycja zostanie z nami do środy. W połowie następnego tygodnia czeka nas zmiana pogody. „Powietrze będzie chłodniejsze, pojawią się niebezpieczne burze i opady deszczu” – wyjaśnił rzecznik IMGW.

Z modeli meteorologicznych wynika, że taka ponura aura nie utrzyma się długo. Kolejny weekend znowu ma być ciepły. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top