Poseł Lewicy Paweł Krutul przeciwko religii w szkołach

Poseł Lewicy Paweł Krutul przeciwko religii w szkołach

Poseł Lewicy Paweł Krutul zorganizował pod Kuratorium Oświaty w Białymstoku konferencję na której opowiedział się przeciwko lekcjach religii w szkołach.

Działacze partii Lewica chcą zmniejszenia liczby lekcji religii, a w przyszłości powrotu tych zajęć do parafii. Przygotowali petycję do prezydenta Białegostoku w tej sprawie.

,,Z sondażu CBOS wynika, że w 2022 r. tylko 54 proc. osób w wieku 17-19 lat uczęszczało na lekcje religii. Dla porównania w 2010 r. było to 93 proc.

Uważam, że dla włodarzy miast i polityków to znak, ze młodzi wybierają inną drogę. Trzeba to uszanować

Niebagatelne kwoty wydawane na organizację religii w szkołach, należałoby przeznaczyć na psychologa dziecięcego, bo statystyki pokazują, że coraz więcej młodych ludzi targa się na swoje zdrowie i życie.

Ponadto religia powinna zostać wyprowadzona ze szkół do sal katechetycznych.

Wspólnie z młodymi apeluję do prezydenta Białegostoku o zmniejszenie liczby godzin religii w białostockich szkołach, których koszt to  17 milionów złotych rocznie.”- mówił poseł Lewicy.

 

Pieniądze przeznaczane na nauczanie religii w szkołach działacze Lewicy proponują  wykorzystać np. na działalność gabinetów dentystycznych w placówkach czy też na pomoc psychologiczną.

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top