Premiera filmu „Tajemnica Łuki” – FILM

Premiera filmu „Tajemnica Łuki” – FILM

W środę wieczorem (8.11) w kinie Helios w Alfa Centrum odbyła się premiera filmu „Tajemnica Łuki”.  To kryminał z wątkami komediowymi. Przed seansem aktorzy i twórcy najnowszej podlaskiej produkcji filmowej spotkali się z publicznością

Najnowsza komedia kryminalna powstała na Podlasiu z udziałem wielu znanych gwiazd filmowych. „Tajemnica Łuki” to reżyserski debiut Piotra Dolińskiego, który jest również współautorem scenariusza.

 

– Wszystkie sale w tym kinie, aż do ostatniego krzesła, były dziś wyprzedane. Zainteresowanie filmem jest więc ogromne. I widać, że ludzie wychodzą z sensu zadowoleni. Mieliśmy owacje na stojąco. Można więc powiedzieć, że to nasz największy sukces do tej pory – powiedział Krzysztof Bałtyk, producent i współtwórca scenariusza.

A scenariusz „Tajemnicy Łuki” autorstwa Piotra Dolińskiego i Krzysztofa Bałtyka powstał na podstawie jednej z podlaskich legend. Według niej na terenie wsi Łuka, która dziś znajduje się na dnie Zalewu Siemianówka, zakopany jest skarb. Poszukują go zarówno „tutejsi” mieszkańcy, jak i zagraniczni turyści. Akcja filmu dzieje się w środku lata na polu kempingowym, gdzie pracują lokalne piękności, wspomagane przez szemranych biznesmenów. Sielski, wakacyjny klimat burzy tajemnicza śmierć wędkarza… Na miejscu zbrodni pojawia się dwóch detektywów: miejscowy ciamajda, komendant lokalnego posterunku Michał Ordon oraz gwiazdor stołecznej komendy policji, który spędza wakacje nad Siemianówką Konrad Lambert. Wspólnie rozpoczynają śledztwo pełne komicznych wpadek.
Oprócz kryminalnej zagadki, w „Tajemnicy Łuki”  jest duża dawka dobrego humoru i miłości. Na ekranie zobaczymy wiele jej odcieni – od miłości chłopaka do dziewczyny, po patriotyczną miłość do lokalnej społeczności, pieniędzy, seksu, władzy i kariery. To samo uczucie, które kojarzy się pozytywnie, popchnie bohaterów w bardzo skrajne emocje i zachowania.

Zdjęcia do  filmu powstawały we wrześniu tego roku w województwie podlaskim. Plan zdjęciowy był m.in. na plaży Bondary, w ratuszu w Michałowie, w Przewięzi nad Jeziorem Białym, na plaży w Dojlidach, Zambrowie oraz w Narewce. Zdjęcia powstały w zaledwie 12 dni.

– Było ekspresowo, ale mam nadzieję, że nie widać tego na ekranie i że widzowie docenią pierwszy reżyserowany przeze mnie film. Z całą ekipą techniczną daliśmy z siebie wszystko, żeby efekt był świetny. I moim zdaniem jest – mówił Piotr Doliński, który na planie filmowym był jednocześnie reżyserem, scenarzystą i aktorem. – Woda jest tajemnicą. Zawsze ją lubiłem i dobrze pływam, ale mam do niej wielki respekt. Zawsze jako dziecko bałem się pływać w jeziorach, bo miałem wyobrażenie, że tam na dnie coś jest. I właśnie od tego się zaczęło – od niebezpieczeństwa głębi – dodał reżyser.

W rolach głównych występują: Piotr Zelt, Ryszard Doliński, Radosław Pazura, Dorota Chotecka, Tomasz Dedek, Marta Moś, Patryk Ołdziejewski, Marek Tyszkiewicz, Martyna Kliszewska, Krzysztof Ławniczak, oraz Michał Jarmoszuk.

 – Gram bardzo zołzowatą kobietę. To zupełnie inne emploi, niż to, w jakim do tej pory obsadzali mnie reżyserzy. Piotr zobaczył we mnie coś całkiem nowego. Odkrył to, czego nie odkryli inni. Bardzo się z tego cieszę, bo w tym zawodzie pracuje już przecież od 35 lat – mówiła Dorota Chotecka, wcielająca się w rolę Nadii.

– To film, którego akcja toczy się właśnie na tym terenie, u was. Rozumiem, że to wzbudza państwa, zainteresowanie, ciekawość i pozytywne emocje, że jest to film o waszym regionie. Że właśnie tu wszystko się dzieje – mówił przed premierą filmu Piotr Zelt, wcielający się w rolę policjanta.

Aktor przyznał też, że zawsze chętnie wraca na Podlasie.

– Ludzie stąd są serdeczni i gościnni. To w połączeniu z piękną przyrodą tworzy niezwykły i niezwykły i niepowtarzalny klimat. Dlatego uwielbiam tu być – dodał aktor.

„Tajemnica Łuki” to trzeci film ze studia Bałtyk Film Production. Krzysztof Bałtyk zapowiedział już kolejną produkcję. Będzie to musical.

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top