Prezydent Białegostoku: z powodu trudnych warunków komunikacyjnych odwołane lekcje w szkołach

Prezydent Białegostoku: z powodu trudnych warunków komunikacyjnych odwołane lekcje w szkołach

W Białymstoku gołoledź uniemożliwia bezpieczne poruszanie się

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował we wtorek rano na Twitterze, że z powodu trudnych warunków komunikacyjnych w mieście zaapelował do dyrektorów szkół odwołanie zajęć w szkołach. W mieście jest gołoledź, są kłopoty z poruszaniem się i jazdą.

„Zaapelowałem do dyrektorów szkół, aby z uwagi na trudną sytuację komunikacyjną odwołali zajęcia dydaktyczne w szkołach. Dzieciom, które dotrą do szkół zostanie zapewniona opieka wychowawcza w świetlicach” – napisał na Twitterze prezydent Białegostoku.

We wtorek (20.12) rano w Białymstoku i regionie jest gołoledź. Drogi i chodniki są bardzo śliskie, zalega na nich warstwa lodu, który powstał po opadach deszczu i mżawki przy ujemnej temperaturze.

W Białymstoku jest wstrzymana komunikacja miejska, nie jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej.

„Panująca gołoledź uniemożliwia bezpieczne poruszanie się nimi po drogach. Firmy odśnieżające już kolejny raz posypują ulice solą. Niestety, padający deszcz natychmiast zamarza. Uważajcie na siebie” – napisał na Twitterze prezydent Białegostoku.

Prezydent podał także, że od rana – od godziny 4.00 rano – ulice w mieście są trzeci raz posypywane solą przez 47 pługopiaskarek. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top