Prezydent Suwałk odwiedził czworaczki urodzone w Białymstoku

Prezydent Suwałk odwiedził czworaczki urodzone w Białymstoku

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz spotkał się z rodziną Państwa Urszuli i Szymona Witkowskich, którym 17 października urodziły się czworaczki: Malwina, Mikołaj, Marcel i Milan

Zobacz: Suwalskie czworaczki urodzone w USK w Białymstoku pojechały do domu – FILM

Państwo Witkowscy mają też starszą córkę Maję. Rodzina otrzymała od Miasta POGODNE SUWAŁKI prezent w postaci bonów zakupowych o wartości 20.000 zł oraz zapewnienie, że jeszcze w tym miesiącu zostanie przyjęty specjalny program osłonowy, który pomoże rodzinie w utrzymaniu dzieci.

To niecodziennie wydarzenie i zgodnie z tym co sprawdziliśmy pierwsza tego typu sytuacja by suwalskiej rodzinie urodziły się czworaczki. Gratulujemy Państwu, a jednocześnie życzymy dużo siły i cierpliwości w wychowaniu dzieci – mówi prezydent Suwałk.

Najważniejsze jest to, że dzieci są zdrowe. Jednak opieka nad nimi to bardzo dużo pracy i poświęcenia. Rodzice mówią, że najgorsze są noce kiedy pomiędzy karmieniami mają bardzo mało czasu na sen, a i ten nie zawsze da się wykorzystać.

Rodzinie pomagają bliscy, znajomi oraz sąsiedzi.  Potrzebne jest jednak docelowe rozwiązanie. Dlatego Czesław Renkiewicz w trakcie rozmowy z rodzicami Malwiny, Mikołaja, Marcela, Milana i 2-letniej Mai poinformował, że w trybie pilnym pracuje nad wdrożeniem specjalnego programu, który wesprze rodzinę w 3 pierwszych latach życia czworaczków.

Stąd pomysł uruchomienia w Suwałkach programu „Wieloraczki 3+”.

Celem Programu jest zapewnienie pomocy i wsparcia rodzinom – mieszkańcom Miasta Suwałki, którzy wychowują troje lub więcej dzieci urodzonych podczas jednego porodu.

Zakłada się, że rodzice mają otrzymywać świadczenie pieniężne w wysokości 8.000,00 zł rocznie na każde dziecko urodzone podczas jednego porodu – do ukończenia 3. roku życia.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top