Prezydent zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego w Białymstoku

Prezydent zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego w Białymstoku

Poniedziałkowa Rada Bezpieczeństwa Narodowego odbędzie się w Białymstoku. To niestandardowe miejsce ma pokazać znaczenie tego wydarzenia – powiedział minister w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski

W poniedziałek (10.06) odbędzie się posiedzenie rządu, które poprzedzi spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą w ramach Rady Bezpieczeństwa Narodowego – poinformował w piątek (7.06) premier Donald Tusk.

W poniedziałek odbędzie się posiedzenie rządu. To posiedzenie rządu poprzedzi spotkanie z panem prezydentem Andrzejem Dudą w ramach Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Będę także prosił następnie wszystkich wojewodów z województw przygranicznych o rozmowę tam, w Białymstoku, na temat działań, jakie musimy podejmować przy polskiej granicy we wszystkich województwach granicznych i o aktualnej sytuacji przy granicach – mówił premier Donald Tusk.

Jak mówił minister w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski, prezydent na poniedziałkowym (10.06) posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białymstoku będzie chciał poznać szczegóły sytuacji na granicy polsko-białoruskiej; będzie kładł nacisk na informację ws. zatrzymania polskich żołnierzy.

Należy wyjaśnić dogłębnie, jak do tego doszło, że zwierzchnik sił zbrojnych nie posiadał wiedzy, że polscy żołnierze zostali aresztowani i brutalnie zatrzymani (…) i dowiedział się o tym z mediów – powiedział Wojciech Kolarski.

Wybór Białegostoku na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego „pokazuje znaczenie tego wydarzenia” – ocenił Wojciech Kolarski.

Minister podkreślił, że dla prezydenta to, co dzieje się na granicy, jest ważną kwestią, stąd decyzja o zwołaniu Rady.

Prezydent nie zwołuje często posiedzeń RBN. To jest instytucja, która ma charakter doradczy. Prezydent zwołuje RBN tylko w szczególnych sytuacjach. A w tej chwili mamy do czynienia z taką sytuacją, ważną z uwagi na bezpieczeństwo naszego państwa – podkreślił Wojciech Kolarski.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top