Prof. Paweł Knapp z USK w Białymstoku znalazł się w gronie 114 specjalistów z całego świata, którzy otrzymali certyfikat ESGO

Prof. Paweł Knapp z USK w Białymstoku znalazł się w gronie 114 specjalistów z całego świata, którzy otrzymali certyfikat ESGO

Prof. dr hab. Paweł Knapp, koordynator Uniwersyteckiego Centrum Onkologii USK w Białymstoku jako jeden z dwóch Polaków, znalazł się w gronie 114 specjalistów z całego świata, którzy otrzymali certyfikat ESGO (Europejskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej)

„Wcale nas ta nagroda nie zaskoczyła. My bez ESGO wiemy że nasz szef Paweł Knapp jest najlepszy z najlepszych” – piszą w mediach społecznościowych współpracownicy profesora.

Profesor Paweł Knapp, jako jeden z dwóch Polaków, znalazł się w gronie 114 specjalistów z całego świata, którzy otrzymali certyfikat ESGO. Certyfikat to potwierdzenie, że są wybitnymi specjalistami w swojej dziedzinie – ginekologii-onkologicznej.

ESGO czyli Europejskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej jest europejską organizacją, która skupia ponad trzy tysiące lekarzy i naukowców z 30 krajów zajmujących się badaniem, zapobieganiem i leczeniem nowotworów złośliwych narządu rodnego. Towarzystwo wyznacza standardy w zakresie kształcenia specjalistów, organizuje konferencje, szkolenia, warsztaty oraz certyfikuje zarówno nauczycieli, jak też ośrodki szkolące, jeśli spełniają one odpowiednie standardy. Teraz ESGO przyznało certyfikaty dla „wybitnych specjalistów z ginekologii onkologicznych”. Tylko 114 członków ESGO z całego świata spełniło surowe wymagania i otrzymało taki certyfikat (zostaną one publicznie wręczone we wrześniu – na Kongresie ESGO w Stambule).

Bardzo cieszę się z tego wyróżnienia – mówi prof. Paweł Knapp, koordynator Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w USK w Białymstoku. – To uznanie mojej pracy i wkładu na rzecz Europy i ESGO. Przy ocenie było brane bardzo dużo czynników: m.in. algorytm postępowania w opiece nad pacjentami w UCO, mój dorobek naukowy, a także praca i zaangażowanie w projekty ESGO.

Prof. Paweł Knapp działa w ESGO od kilku lat. Był pierwszym Polakiem w zarządzie tego towarzystwa (w latach 2019-2021), obecnie zasiada w kilku komisjach zarządu. Jako pierwszy Polak został również certyfikowanym nauczycielem ginekologii-onkologicznej w ESGO, szkolił lekarzy m.in. we Francji i Niemczech. Kierowany przez niego Uniwersyteckie Centrum Onkologii w 2020 roku jako pierwsze w kraju otrzymało certyfikat ESGO i stało się akredytowanym ośrodkiem leczenia zaawansowanego raka jajnika.

Drugim Polakiem uhonorowanym przez ESGO jest prof. Mariusz Bidziński, konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii-onkologicznej.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top