Program 32. Finału WOŚP w Białymstoku

Program 32. Finału WOŚP w Białymstoku

W ostatnią niedzielę miesiąca (28 stycznia) w Białymstoku, podobnie jak w kraju i poza jego granicami, odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Cel tegorocznej zbiórki – „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, Wojewody Podlaskiego oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Podczas finału WOŚP w Białymstoku kwestę będzie prowadzić 300 wolontariuszy, ale zbiórka pieniędzy rozpoczęła się już wcześniej. Do 50 sztabowych i firmowych puszek stacjonarnych zbierane są datki na WOŚP w białostockich firmach, instytucjach i placówkach oświatowych. Ta zbiórka prowadzona jest w dniach 10 grudnia – 28 stycznia.

W Białymstoku główna scena stanie jak zawsze na Rynku Kościuszki. Wystąpią na niej m.in. Empty Space, Czeremszyna, Waterside, Cyrko, Felivers, Łzy, Lukasyno, Effect. Pomiędzy koncertami zaplanowane są licytacje prosto ze sceny. Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji, m.in. pokazy służb mundurowych, morsowanie. Będzie też strefa „Letnia zadyma w środku zimy” w postaci plaży z dekoracjami oraz rozgrywkami mini meczów siatkówki przy współpracy z BAS Białystok, fotobudka, krwiobusy, wystawa quadów, pokaz ratowniczy cięcia aut.

– Zapraszam białostoczan do udziału w tym wydarzeniu. Nasze miasto wielokrotnie pokazało, jak bardzo jest hojne, jak mieszkańcy potrafią wspierać ludzi potrzebujących pomocy. Wierzę, że i tym razem nam się to wspaniale uda – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Organizatorzy białostockiego finału WOŚP zaplanowali także wydarzenia towarzyszące. W sobotę, 20 stycznia, odbędzie się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia „Kameralnie od serca dla płuc po pandemii”, 27 stycznia – Tor Białystok MotoOrkiestra i WOŚP CUP Futsal, a 28 stycznia – bieg Policz się z cukrzycą oraz Ultraśledź – biegi w Supraślu. Aukcje są także prowadzone na portalu Allegro.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top