Prokuratura zaskarżyła uniewinnienie syna muzyka disco polo w sprawie o znieważenie sędzi

Prokuratura zaskarżyła uniewinnienie syna muzyka disco polo w sprawie o znieważenie sędzi

Będzie ciąg dalszy procesu 35-letniego syna znanego muzyka disco polo, nieprawomocnie uniewinnionego od zarzutów zniesławienia i znieważenia przez internet sędzi z Białegostoku. Wyrok sądu w Zambrowie zaskarżyła prokuratura – chciała w tej sprawie kary grzywny.

Sprawa dotyczy wpisów w mediach społecznościowych po tym, jak 35-latek usłyszał przed białostockim sądem prawomocny wyrok skazujący za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Było to więzienie w zawieszeniu, grzywna i utrata prawa jazdy na 6 lat. Tuż po tym wyroku w mediach społecznościowych ukazały się wpisy z m.in. wulgarnymi treściami pod adresem sędzi, która wydała ten wyrok.uż po tym wyroku w mediach społecznościowych ukazały się wpisy z m.in. wulgarnymi treściami pod adresem sędzi białostockiego sądu okręgowego, która skazała tego mężczyznę.

Jak wynika z wpisów, które w grudniu 2021 r. cytowały media, padły w nich m.in. słowa o sterowaniu prawem, niesprawiedliwym wyroku wydanym prawdopodobnie przez „czystą niechęć do drugiego człowieka”. Po wulgarnych epitetach, wpis zakończył się słowami „pilnuj swojego życia, a nie oceniasz innych chamie”.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej (białostocka się wyłączyła, by nie być posądzaną o brak bezstronności) oskarżyła mężczyznę o zniesławienie i znieważenie sędzi za pośrednictwem „środków masowego komunikowania się” w okresie 7-9 grudnia 2021 r. za pośrednictwem portalu społecznościowego Instagram.

W ocenie śledczych na swoim instagramowym profilu oskarżony zamieścił „znieważające, wulgarne i obelżywe wpisy na temat sędzi oraz pomówił pokrzywdzoną o takie zachowanie i właściwości, które naraziły sędziego na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu”.

Proces w pierwszej instancji odbywał się przed Sądem Rejonowym w Zambrowie. Sąd przesłuchał sędzię, której wpisy dotyczyły. Obrona zgłosiła wniosek o przesłuchanie w charakterze świadka ojca 35-latka. Znany muzyk disco polo nie stawiał się jednak na rozprawy, ostatecznie sąd oddalił ten dowód.

Oskarżony nie przyznał się do zarzutów. Obrońcy wnioskowali o uniewinnienie twierdząc, że nie ma dowodów, iż to ich klient był autorem wpisów. Prokuratura chciała uznania winy i kary 5 tys. zł grzywny.

W grudniu sąd w Zambrowie 35-latka nieprawomocnie uniewinnił. Uznał, że nie ma jednoznacznych dowodów, iż konto należało do niego i to on był autorem wpisów. Sąd zwrócił uwagę m.in. na to, że nie udało się przeprowadzić oględzin tego konta i uzyskać danych od podmiotu – właściciela Instagrama co do powiązań oskarżonego z kontem, na którym znalazły się wpisy.

Prokuratura złożyła apelację, która wpłynęła już do zambrowskiego sądu – poinformował PAP prezes Sądu Okręgowego w Łomży Jan Leszczewski. Po dopełnieniu wszelkich formalności (chodzi o zawiadomienie stron o złożonej apelacji) sprawa trafi do rozpoznania w drugiej instancji właśnie do łomżyńskiego sądu okręgowego. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top