Przedpremiera filmu ”Kobieta z …”. Pokaz specjalny z udziałem ekspertów w kinie Helios w Galerii Alfa

Przedpremiera filmu ”Kobieta z …”. Pokaz specjalny z udziałem ekspertów w kinie Helios w Galerii Alfa

Na początku kwietnia na ekrany polskich kin wejdzie najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta – ”Kobieta z…”

 

To poruszająca opowieść o transpłciowej kobiecie żyjącej w prowincjonalnym miasteczku. 20 marca kino Helios w Galerii Alfa zaprasza na specjalny, przedpremierowy pokaz produkcji z udziałem przedstawicieli z fundacji SEXEDPL.

– 20 marca do Białegostoku przyjadą edukatorzy z Fundacji SEXEDPL. Wszystko za sprawą przedpremiery najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta – ”Kobieta z …” w kinie Helios w Galerii Alfa. Bilety na wydarzenie już dostępne – informuje Krystyna Czapko kierownik kina Helios w Białymstoku.

„Najbardziej wzruszający jako doskonała historia miłosna” – tak o filmie „Kobieta z…” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta można było przeczytać w recenzjach po światowej premierze podczas prestiżowego festiwalu w Wenecji. To czuła opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, ale też o pięknie prawdziwej bliskości z Małgorzatą Hajewską-Krzysztofik, Joanną Kulig, Mateuszem Więcławkiem i Bogumiłą Bajor w rolach głównych. Polska premiera 5 kwietnia. Białostoczanie będą mogli zobaczyć produkcję podczas specjalnego, przedpremierowego seansu z udziałem ekspertów z SEXEDPL. Wydarzenie rozpocznie się 20 marca o godz. 19.00 w Kinie Helios w Galerii Alfa. Bilety do nabycia w kasie kina, przez stronę i aplikację.

Fundacja SEXEDPL, założona i prowadzona przez topmodelkę Anję Rubik, zapewnia młodym ludziom, rodzicom i dorosłym kompleksową, dostosowaną do wieku edukację w zakresie praw człowieka, równości płci, relacji, reprodukcji. Informuje o ryzykach związanych z życiem seksualnym, prezentując równolegle seks i seksualność w sposób pozytywny, podkreślając takie wartości, jak wzajemny szacunek, inkluzywność, równość, empatia i odpowiedzialność.

”Kobieta z…” to opowieść o Anieli Wesoły, która prowadziła zwyczajne życie – dorastanie w małym miasteczku, praca, miłość, ślub, rodzina. Jednak nigdy nie mogła być w pełni sobą – Aniela urodziła się w męskim ciele. Jakich dokona wyborów? Czy będzie gotowa poświęcić wszystko, by móc żyć normalnie i bez strachu?

Najnowszy obraz Szumowskiej i Englerta wejdzie do kin w całej Europie – film został sprzedany do Włoch, Francji, Niemiec, Austrii, Hiszpanii, krajów Beneluksu, Szwajcarii, Szwecji, Islandii, Grecji, Cypru, Ukrainy, Czech i Słowacji.

Pokaz specjalny z ekspertami
20 marca godz. 19.00
Helios Alfa

Gatunek: dramat

Kraj: Polska, Szwecja

Język: Polski

Rok: 2023

Opowieść o Anieli Wesoły. Prowadziła zwyczajne życie – dorastanie w małym miasteczku, praca, miłość, ślub, rodzina. Jednak nigdy nie mogła być w pełni sobą – Aniela urodziła się w męskim ciele. Jakich dokona wyborów? Czy będzie gotowa poświęcić wszystko, by móc żyć normalnie i bez strachu?

OBSADA:

Aniela – Małgorzata Hajewska

Iza – Joanna Kulig

Młoda Aniela – Mateusz Więcławek

Młoda Iza – Bogumiła Bajor

oraz: Jerzy Bończak, Anna Tomaszewska, Jacek Braciak, Franciszek Englert, Renata Dancewicz, Wojciech Mecwaldowski, Marta Nieradkiewicz, Piotr Bondyra, Pola Gonciarz, Mikołaj Chroboczek, Tomasz Schuchardt, Mikołaj Grabowski, Helena Sujecka, Krystyna Krotoska, Piotr Polak, Mirosław Kropielnicki, Paweł Tomaszewski i Piotr Cyrwus.

Zwiastun:

 

Link do wydarzenia: https://helios.pl/bialystok/kino-helios-alfa/wydarzenie/kobieta-z-pokaz-specjalny-z-ekspertami-703

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top