Przetarg na S16 Knyszyn – Krynice

Przetarg na S16 Knyszyn – Krynice

Minister Infrastruktury uzgadniając Program Inwestycyjny zapewnił środki finansowe na realizację tego odcinka. Umożliwi to Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje inwestycję w systemie Projektuj i buduj

Parametry drogi

Planowany odcinek o długości ok. 8,6 km rozpocznie się w okolicy Knyszyna i zakończy połączeniem z realizowanym odcinkiem drogi S19 Krynice – Białystok Zachód. Powstanie dwujezdniowa droga klasy S (ekspresowa), z dwoma pasami ruchu i pasem awaryjnym na każdej jezdni. Dopuszczalne obciążenie nawierzchni to 11,5 t/oś, założona kategoria ruchu KR6, która jeszcze będzie potwierdzona obliczeniami. Planowane jest wykonanie dziewięciu obiektów inżynierskich, w tym trzech wiaduktów, czterech przejść dla zwierząt, a także przepustów.

Harmonogram działań

Planowany odcinek drogi ekspresowej S16 Knyszyn – Krynice posiada decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, która stała się ostateczna 3 lutego 2016 r. Do końca sierpnia br. planujemy przesłać do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej dokumentację przetargową na realizację tego odcinka. Roboty budowlane w terenie mają  rozpocząć się w 2026 r., a zakończyć w 2028 r.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top