Przewodniczący PKW: osoby, które stawią się do godz. 21 w komisji mają prawo oddać głos

Przewodniczący PKW: osoby, które stawią się do godz. 21 w komisji mają prawo oddać głos

Osoby, które stawią się do godz. 21 w komisji wyborczej, także te oczekujące w kolejce, mają prawo oddać głos – powiedział w niedzielę wieczorem przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej był pytany, w związku z wysoką frekwencją, czy osoby, które o godz. 21, gdy lokalne powinny zostać zamknięte, będą stały w kolejkach, otrzymają możliwość zagłosowania.

„Takie sytuacje zachodziły już w przeszłości. Wówczas PKW uznawała, że osoby, które stawią się do godz. 21.00 mają prawo oddać głos. Wówczas jeden z członków komisji pójdzie na koniec kolejki, żeby osoby, które czekają oddały swój głos” – powiedział przewodniczący PKW.

Zauważył, że trudno przewidzieć w tej chwili, ile będzie takich sytuacji. „Mamy jeszcze 150 minut, (…) będziemy reagować adekwatnie do zdarzeń” – wskazał.

Przewodniczący PKW ocenił, że być może duże zainteresowanie w godzinach popołudniowych wynika z „wydarzenia sportowego”. W niedzielę, o godz. 20.45, na stadionie Narodowym reprezentacja Polski w piłce nożnej zmierzy się z Mołdawią.

Frekwencja w wyborach parlamentarnych na godz. 17 wyniosła 57,54 proc. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top