Przysięga wojskowa pograniczników

Przysięga wojskowa pograniczników

Słowa roty ślubowania wypowiedziała rekordowa jak do tej pory ilość nowo przyjętych funkcjonariuszy

W komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku (13.10) odbyło się uroczyste ślubowanie.

Ślubowanie od 65 nowo przyjętych funkcjonariuszy odebrał Komendant Podlaskiego Oddziału SG gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek. Uroczystość odbyła się w asyście kadry kierowniczej oddziału oraz zaproszonych gości.

Nowo przyjęci funkcjonariusze, 24 kobiety i 41 mężczyzn, już w najbliższą niedzielę wyjadą do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Tam będą zdobywać niezbędną wiedzę, by po pomyślnie zdanych egzaminach, jako kaprale Straży Granicznej wrócić do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywać będą w placówkach Straży Granicznej na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

Zanim założyli mundur, musieli przejść przez procedurę kwalifikacyjną: testy psychologiczne, badania na wariografie, sprawdzenie wiedzy ogólnej i poziomu znajomości języków obcych oraz wykazać się odpowiednią sprawnością fizyczną.

Podlaski Oddział Straży Granicznej w 2023 roku przyjął do służby w sumie 182 funkcjonariuszy.  To trzecie, ale nie ostatnie ślubowanie w tym roku.

Był to również wyjątkowy dzień dla absolwentów szkoły podoficerskiej. Akty mianowania na stopień kaprala Straży Granicznej odebrało z rąk komendanta oddziału 55 funkcjonariuszy, w tym 17 kobiet i 38 mężczyzn. To funkcjonariusze, którzy właśnie w tym roku zostali przyjęci do służby w Straży Granicznej.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top