Robert Winnicki rezygnuje ze startu w wyborach

Robert Winnicki rezygnuje ze startu w wyborach

W poniedziałek (17.07) poseł Robert Winnicki z Konfederacji ogłosił, że nie będzie kandydował w nadchodzących wyborach parlamentarnych. O swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych:

Zasadnicza zmiana trybu życia. Tak brzmi, oprócz innych, szczegółowych zaleceń, werdykt lekarzy, bliskich ale również i moje własne przekonanie. O które, jak domyślają się wszyscy, którzy mnie przez kilka czy kilkanaście ostatnich lat znali, nie było łatwo.
Rehabilitacja i dochodzenie do zdrowia zajmie jeszcze co najmniej wiele miesięcy, niemniej to wspomniana na początku zmiana jest kwestią fundamentalną. Po kilkunastu latach życia nieliczącego się z kosztami osobistymi, muszę mocno przyhamować. Dlatego nie będę brał udziału w toczącej się już kampanii wyborczej i startował w nadchodzących wyborach.
Podjąłem tę decyzję o tyle spokojnie, że projekt, któremu w ostatnich latach współprzewodziłem, Konfederacja, jest w znakomitej kondycji i prze do sukcesu. Pracowałem na to ciężko jako jeden z liderów-założycieli, szef sztabu i współautor zmian w naszej formacji. Dzięki temu, że sprawy idą w dobrym kierunku nie mam poczucia, że moje osobiste niedomagania stają na przeszkodzie spodziewanemu sukcesowi.
Dziękuję wszystkim wyborcom, którzy darzyli i darzą mnie swoim poparciem, pozwalającym pełnić przez ostatnie lata funkcje publiczne. Dziękuję wszystkim współpracownikom, działaczom, sympatykom i wolontariuszom, z którymi miałem okazję współdziałać na dotychczasowych etapach.
Ponownie bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, życzliwości, chęci pomocy czy modlitwy. Nie jestem nawet w stanie na wszystkie osobiście odpowiedzieć. Proszę w tym względzie o wyrozumiałość.
Wszystkim kolegom i koleżankom z Konfederacji, którzy w następnych miesiącach będą walczyli o jak najlepsze wyniki, życzę samych sukcesów ale i świadomości, że ten sprint, jakim jest każda kampania wyborcza, trzeba zawsze rozsądnie wpisać w długi maraton działalności publicznej i całokształtu własnego życia.
Do zobaczenia w trochę innej, jestem przekonany, że choć trochę lepszej, rzeczywistości i przede wszystkim – powodzenia!

Robert Winnicki był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Był także prezesem Ruchu Narodowego. Tworzył Konfederację. 

Poseł Robert Winnicki rezygnuje z funkcji prezesa Ruchu Narodowego z przyczyn zdrowotnych

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top