Rozpoczął się nabór dla startupów w projekcie „Hub of Talents 3”

Rozpoczął się nabór dla startupów w projekcie „Hub of Talents 3”

Od 1 do 22 maja młode firmy mające pomysły na biznes mogą się zgłaszać do projektu „Hub of Talents 3”. Rozpoczął się nabór chętnych – poinformował PAP Białostocki Park Naukowo-Technologiczny (BPNT)

BPNT – wspólnie z podmiotami partnerskimi – ma na realizację tego projektu 23,7 mln zł z UE z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021-2027. To pieniądze na tzw. platformy startowe dla nowych pomysłów. „Hub of Talents 3” jest jedną z kilku takich platform.

Aby zgłosić się do programu, trzeba wypełnić wniosek rekrutacyjny w Lokalnym Systemie Informatycznym na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – poinformowała PAP Barbara Supińska z BPNT.

Jak zapowiadała wcześniej dyrektor BPNT Anna Daszuta-Zalewska, w ramach „Hub of Talents 3” zaplanowano sześć tzw. rund inkubacji w ciągu trzech lat, a w każdej ma wziąć udział po 25 technologicznych startupów. Projekt zakłada, że łącznie ma ich być ok. 150.

Tłumaczyła, że w ramach projektu młode firmy nie dostają wsparcia finansowego, a merytoryczne, eksperckie. Wyjątkiem ma być grant w wysokości 60 tys. zł, jaki dany startup będzie mógł otrzymać na opłacenie specjalistycznej usługi, której nie będzie mógł uzyskać od partnerów „Hub of Talents 3”.

Dopiero potem najlepsze startupy będą mogły starać się w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o wsparcie finansowe – 600 tys. zł.

Ministerstwo funduszy i polityki regionalnej informowało wcześniej, że platformy startowe są kompleksowym programem wsparcia dla startupów na pierwszym, najtrudniejszym etapie rozwoju. Mogą się zgłaszać osoby, które mają innowacyjne pomysły na biznes, które – jeśli zostaną zakwalifikowane – dostaną szerokie wsparcie, aby rozwinąć ten pomysł do stworzenia modelu biznesowego. Ten czas pracy ze specjalistami nad przekształceniem pomysłu w model biznesowy (w produkt, usługę) to tzw. inkubacja.

We wtorek rozpoczął się nabór do pierwszej rundy inkubacyjnej.

Instytutem Innowacji i Technologii sp. z o.o., Parkiem Naukowo-Technologicznym Polska Wschód w Suwałkach, Parkiem BPNT poinformował, że projekt „Hub of Talents 3” będzie realizować wspólnie z Politechniką Białostocką i jej Przemysłowym Łomża oraz: Effective Sp. z o.o.., Infini Seed Sp. z o.o. i Michał Jurczuk GoodSoft, Fundacją Nowych Technologii.

Dyrekcja BPNT podsumowywała wcześniej, że w poprzednim projekcie „Hub of Talents 2” wyinkubowano 274 technologiczne startupy, a w pierwszym „Hub of Talents” -70. Większość z tych firm dalej działa na rynku i rozwija się.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top