Rozpoczynają się białostockie Juwenalia

Rozpoczynają się białostockie Juwenalia

W piątek (17.05) na terenie kampusu Politechniki Białostockiej rozpoczynają się Juwenalia. Podczas dwudniowej imprezy na scenach wystąpi blisko 30 wykonawców. To m.in. tacy artyści jak Wilki, Dżem, Kayah i Golec uOrkiestra 

Organizatorzy przygotowali scenę główną, ale też klubową i namiot disco. Będzie też strefa gastro, a dodatkową atrakcją będzie wesołe miasteczko.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami już między 12:00 a 14:00 na ul. Świerkowej, 11 listopada, Marii Skłodowskiej Curie, Adama Mickiewicza, Zwierzynieckiej i na Placu Marii i Lecha Kaczyńskich.

Tegoroczne Juwenalia rozpoczną się o 15:00 na placu przy Teatrze Dramatycznym. Tam prezydent Białegostoku tradycyjnie uroczyście przekaże studentom klucze do miasta, a potem barwny orszak, czyli parada wyruszy sprzed teatru.

W godzinach między 15:00 a 17:00 przejdzie parada studentów i wówczas będą zamknięte niektóre ulice. Utrudnienia będą na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, części ulicy Adama Mickiewicza, Placu Branickich, placu Jana Pawła II, a także na ulicy Legionowej, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego oraz Wiejskiej. Studenci zakończą paradę na kampusie Politechniki Białostockiej.

Tam część muzyczna rozpocznie się o 18:00 koncertem Żabsona.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top