Święto Ulicy Warszawskiej w Białymstoku

Święto Ulicy Warszawskiej w Białymstoku

W sobotę (9 września) Stowarzyszenie Przyjaciół Ulicy Warszawskiej wraz ze współorganizatorami zaprasza na wyjątkowe wydarzenia przygotowane specjalnie na Święto Ulicy Warszawskiej

Ta inicjatywa została objęta honorowym patronatem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego i zyskała wsparcie Miasta.

Mieszkańcy, bywalcy oraz miłośnicy ulicy Warszawskiej w Białymstoku skupieni w Stowarzyszeniu Przyjaciół Ulicy Warszawskiej, uznali, że ta wyjątkowa przestrzeń miasta zasługuje na swoje święto.

W różnych, często zaskakujących miejscach przygotowane zostaną liczne atrakcje. Odkryte zostaną miejsca na co dzień ukryte, niezauważane. Odsłonięte podwórza i przesmyki. Część ulicy zostanie zamknięta, żeby można było swobodnie nią spacerować, ale nie tylko, bo w programie znajdzie się m.in. poranny bieg. Nie zabraknie muzyki (także tej do tańca), literatury, historii i innych aktywności kulturalnych. Instytucje kultury przygotują na ten dzień specjalną ofertę. Nikt nie wyjdzie z Warszawskiej głodny dzięki pomysłowej aktywności lokalnej gastronomii. W ramach święta ulicy odbędą się kiermasze staroci, książek, rzemiosła.

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top