Synoptyk IMGW: pierwszy dzień maja bardzo pogodny

Synoptyk IMGW: pierwszy dzień maja bardzo pogodny

W poniedziałek (1.05) niemal w całej Polsce będzie pogodnie, słonecznie, i ciepło

 

Jak powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, już od wtorku (1.05) można spodziewać się pogorszenia pogody.

Jak przekazała Ewa Łapińska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, pierwszy dzień majówki będzie bardzo pogodny i ciepły za sprawą wyżu z centrum nad Polską.

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju czeka na nas piękna, słoneczna pogoda. Jedynie w godzinach popołudniowych na zachodzie i północnym zachodzie nieco się zachmurzy, ale nie spodziewamy się deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Helu, 15 na wschodzie, do 20 stopni na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych” – powiedziała Ewa Łapińska z IMGW-PIB.

W nocy wschodnia połowa Polski z zachmurzeniem małym, zachodnia z dużym i lokalnymi, niewielkimi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, w centrum około 7-8, do 10 stopni na zachodzie. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top