Synoptyk IMGW: Poniedziałek bardzo ciepły i pogodny; dopiero w godzinach popołudniowych pojawi się więcej chmur

Synoptyk IMGW: Poniedziałek bardzo ciepły i pogodny; dopiero w godzinach popołudniowych pojawi się więcej chmur

Poniedziałek będzie bardzo ciepły i pogodny. Jak powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk IMGW-PIB, dopiero w godzinach popołudniowych pojawi się więcej chmur. Na południowym zachodzie termometry mogą wskazać do 29 st. Celsjusza

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w tym tygodniu do Polski napływać będzie bardzo ciepłe powietrze z rejonu południa Europy i północnej części Afryki. Upały z temperaturami przekraczającymi 30 stopni Celsjusza mogą objąć zachodnią i centralną część kraju.

„Poniedziałek będzie bardzo ciepły i pogodny w całym kraju. Dopiero po południu zachmurzy się, może popadać i zagrzmieć, głównie na północnym wschodzie i na krańcach wschodnich, a także lokalnie na zachodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-20 stopni Celsjusza nad morzem, 23-25 na wschodzie, do 29 na południowym zachodzie. Wiatr nadal słaby, zmienny, w burzach porywisty, do 60 km/h” – powiedziała Ewa Łapińska z IMGW-PIB.

W nocy z poniedziałku na wtorek początkowo na północy i krańcach wschodnich więcej chmur i może spaść przelotny deszcz. Na ogół noc będzie pogodna i ciepła – od 13 stopni na wschodzie, do 17 na zachodzie i w centrum. Miejscami pojawią się mgły ograniczające widzialność do 200-300 metrów. Wiatr słaby, zmienny.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top