Szymon Hołownia: Będę otwierał listę Trzeciej Drogi w Białymstoku

Szymon Hołownia: Będę otwierał listę Trzeciej Drogi w Białymstoku

W zbliżających się wyborach parlamentarnych Szymon Hołownia będzie jedynką do Sejmu na podlaskiej liście koalicyjnej Trzeciej Drogi

„Będę  otwierał listę Trzeciej Drogi tutaj, w Białymstoku. Będę uczciwie mówił o tym, co da się zrobić, a na co trzeba będzie poczekać. Nie usłyszycie ode mnie opowieści pana Sasina, który jedzie do Łomży i obiecuje kolej, której nie ma tam od 30 lat. Niech pan Sasin obieca jeszcze Suwałkom kosmodrom, a południowym powiatom Podlasia dostęp do morza” – zapowiedział Szymon Hołownia w Białymstoku podczas spotkania otwartego z mieszkańcami

Szymon Hołownia stwierdził, że Białystok nigdy nie przestał być jego domem.

Wielką radością jest dla mnie to, że mogę dzisiaj wrócić do domu. Człowiek w moim wieku może mieć tych domów więcej niż jeden. Mam swój dom, w którym mieszkamy z żoną, naszymi córeczkami i psami. Ale ten region, to miasto – Białystok nigdy nie przestał być moim domem. Tu są moje ścieżki, tu jest mowa. Jestem tu u siebie, jestem stąd” – mówił Szymon Hołownia.

„Serdecznie pozdrawiam tych, którzy przylecą tu do nas w ciągu najbliższych tygodni z różnych miejsc Polski: pana Bosaka i pana Sasina. Białostocka ziemia na pewno powita ich gościnnie, jak zawsze wita się turystów” – dodał Szymon Hołownia.

Przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni wskazywał, że brakuje w Polsce normalności, o którą prosił, by wybrać na jesieni.

„Dzisiaj przychodzę do was i proszę, abyśmy 15 października wprowadzili w Polsce jedną rzecz, której tak nam brakuje: normalność, to, że możemy spojrzeć w przyszłość i zająć się swoimi sprawami, a państwo zajmuje się problemami, które dla nas są ważne” – mówił Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia zwrócił uwagę, że pierwszy artykuł Konstytucji mówi o tym, że władzę sprawuje naród.

„To czas, żebyście z widowni przeszli na scenę. Czy chcecie, aby w Polsce obowiązywała Konstytucja, na którą się wszyscy umówiliśmy? Jeżeli tak, to jej pierwszy artykuł brzmi: władzę sprawuje naród. To wy jesteście rządem, parlamentem i prezydentem. Pamiętajcie, jaka odpowiedzialność ciąży na nas wszystkich” – przekonywał Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia stwierdził, że Polacy potrzebują załatwienia ich najważniejszych spraw.

„Społeczeństwo dzisiaj potrzebuje konkretów: kiedy będziemy mieli tani prąd, który będzie produkowany z polskiego słońca, a nie ruskiego węgla i ruskiej ropy. To kwestia naszego bezpieczeństwa. Kiedy będzie KPO, kiedy będą miejsca w żłobkach i przedszkolach, bo w 44 proc. gmin nie ma ani jednego” – mówił Szymon Hołownia.

Według Szymona Hołowni potrzebujemy rozdziału Kościoła od państwa.

„Położyliśmy na stole 12 konkretnych punktów: to m. in. likwidacja Funduszu Kościelnego. Chcemy Wam przywrócić to prawo, które zabrali dla siebie posłowie. O tych pieniądzach powinni decydować obywatele. (…) Chcemy wprowadzić odpis podatkowy na wspólnoty wyznaniowe” – mówił Szymon Hołownia.

Przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni zaznaczył, że należy dać prawo głosu w wyborach 16-latkom.

„Trzeba dać 16-latkom prawo do udziału w wyborach, bo jesteśmy starzejącym się społeczeństwem. To seniorzy układają dzisiaj na dużo dłużej życie młodym, podczas gdy młodzi nie mogą się w tej sprawie nawet wypowiedzieć, a będą żyli z tymi decyzjami. Na tym polega sprawiedliwość międzypokoleniowa” – podkreślił Szymon Hołownia.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top