Trudne warunki jazdy w regionie z powodu śniegu i wiatru

Trudne warunki jazdy w regionie z powodu śniegu i wiatru

Trudne warunki jazdy panują w sobotę na drogach w województwie podlaskim. Jazdę utrudnia padający śnieg i wiejący wiatr

Do południa nie odnotowano wypadków drogowych, jedynie 8 kolizji – podała podlaska policja. Również straż pożarna podała PAP, że nie odnotowano w związku z pogodą żadnych zdarzeń w regionie.

Obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przez zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz silnym wiatrem.

Centralne Biuro Prognoz ostrzega przed wiatrem w całym regionie. Podano, że średnia prędkość utrzymującego się silnego wiatru wynosi ok. 45 km/h, w porywach 60-70 km/h i powoduje zawieje i zamiecie śnieżne. Podobnie ma być w sobotę po południu.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował przed południem na platformie X, że w związku z intensywnymi opadami śniegu zdecydował o uruchomieniu procedury współdziałania służb.

Jak wyjaśnił, oznacza to, że Straż Miejska nadzoruje odśnieżanie, policja monitoruje przejezdność dróg, a straż pożarna jest w gotowości w razie wystąpienia sytuacji nagłych. Dodał, że zwołał także sztab kryzysowy w celu monitorowania sytuacji, koordynacji działań służb i zapewnienia bezpieczeństwa w mieście w związku z pogodą.

Prezydent Truskolaski informował też wcześniej na platformie X, że w mieście przy odśnieżaniu ulic rano pracowało 41 pługopiaskarek.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku podała w zimowym raporcie o stanie dróg krajowych, że w sobotę rano niektóre nawierzchnie tych dróg w regionie były czarne i mokre, na innych zalegało błoto pośniegowe (np. w rejonie Białegostoku i Sokółki), miejscami np. w rejonie Szczuczyna i Łomży drogi były lokalnie śliskie. na drogach w regionie pracowało rano ok. 120 jednostek różnego sprzętu, głównie pługopiaskarek.(PAP)

 

Aktualizacja

„Od 6 rano do chwili obecnej odnotowaliśmy w województwie 24 kolizje, bez wypadków” – poinformował o godz. 13:33 zespół prasowy podlaskiej policji.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top