Trzecia Droga nie wystawia kandydata ani kandydatki na prezydenta w Białymstoku

Trzecia Droga nie wystawia kandydata ani kandydatki na prezydenta w Białymstoku

Trzecia Droga nie wystawia kandydata ani kandydatki na prezydenta w Białymstoku – poinformowali lokalni politycy tej partii 12.03 w Białymstoku. Rada Regionu partii Polska 2050 udzieliła Tadeuszowi Truskolaskiemu poparcia jako kandydatowi w kwietniowych wyborach na prezydenta miasta..

Głosy swoich wyborców chce tym samym  przekazać na Tadeusza Truskolaskiego z Platformy Obywatelskiej . W zamian partia ma dostać stanowisko wiceprezydenta do spraw społecznych.

W wyborach startuje pięciu kandydatów. To prócz obecnego prezydenta :  Andrzej Aleksiejczuk z Lewicy, Henryk Dębowski z PiS, Jarosława Galey z Spoza Sitwy i Rafała Greś z Konfederacji.

Wybory samorządowe 7 kwietnia.

 

Kalendarz wyborów samorządowych 2024. Ważne terminy

Oprócz tego, przez najbliższe trzy miesiące, będzie jeszcze kilka ważnych dat. Dla wyborców najistotniejszymi z nich są:

 

  • 25 marca – mija termin zgłaszania zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych oraz zgłaszanie potrzeby skorzystania z bezpłatnego transportu dla wyborców niepełnosprawnych i osób, które co najmniej w dniu głosowania kończą 60 lat;
  • 29 marca – mija termin składania wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa dla osób niepełnosprawnych oraz tych, które co najmniej w dniu głosowania kończą 60 lat;
  • 5 kwietnia – koniec kampanii wyborczej o godzi 24:00;
  • 7 kwietnia – głosowanie w godzinach od 7:00 do 21:00;
  • 21 kwietnia – ewentualna druga tura wyborów.

 

Dodajmy, że każdy może dopisać się do spisu wyborców w innej gminie, niż jest obecnie zarejestrowany. Ta możliwość będzie dostępna do końca dyżurów ostatniego dnia pracy urzędów. Taki wniosek jest bezpłatny.

 

W wyborach samorządowych nie można jednak głosować w kilku lokalach na terenie Polski. Po dopisaniu do listy wyborców, na głosowanie należy się stawić w odpowiednim lokalu wyborczym.

Szczegółowy kalendarz wyborczy, rozporządzenie oraz zasady głosowania można sprawdzić na oficjalnej stronie PKW.

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top