UwB podpisał porozumienie o współpracy z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku

UwB podpisał porozumienie o współpracy z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku

Współpracę m.in. w zakresie nauki, dydaktyki, bezpieczeństwa, szkoleń, rozwoju zawodowego, a także wymiany doświadczeń i wiedzy przewiduje porozumienie, które dziś (14.03) podpisali rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr hab. Robert W. Ciborowski oraz inspektor Kamil Borkowski – komendant wojewódzki policji w Białymstoku

Umowa o współpracy została zawarta w Rektoracie UwB, podczas konferencji prasowej.

W spotkaniu uczestniczył także prorektor ds. rozwoju dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB, który odpowiada m.in. za tego typu partnerstwa na uczelni.

Bardzo się cieszę, że możemy taką umowę podpisać. Wierzę, że pozwoli nam współpracować w wielu różnych obszarach i wiele tych obszarów uczyni lepszymi – mówił rektor UwB prof. Robert Ciborowski. – Pierwszy z nich to dydaktyka. Mamy w ofercie takie kierunki, które bezpośrednio są związane z pracą w policji np. prawo, kryminologia i kryminalistyka, którą uruchamiamy w tym roku, ale też ekonomia, socjologia, pedagogika, praca socjalna, czy chemia kryminalistyczna. Na pewno są one w obszarze zainteresowania takich instytucji, jak policja. Chcemy też współpracować w zakresie bezpieczeństwa – wymieniał.

Insp. Kamil Borkowski zwracał z kolei uwagę, że podpisana umowa to także wymiana doświadczeń, informacji, wiedzy.

Liczę, że studenci będą trafiali na praktyki do komendy wojewódzkiej i do jednostek garnizonu podlaskiego, a także że będą zasilali nasze szeregi. Zapraszamy. Liczę też, że doświadczenia z poszczególnych wydziałów uczelni będą wykorzystywane w naszej pracy – podkreślał komendant wojewódzki policji w Białymstoku.

Jak przypomniał podczas konferencji prof. UwB Jarosław Matwiejuk, podpisana umowa jest wieloaspektowa i umożliwia współpracę we wszystkich formach, które dopuszcza prawo.

Bez policji nie ma bezpiecznego państwa. Uniwersytet w Białymstoku chce współpracować z policją, chce pomóc rekrutować znakomitych specjalistów, chce pomagać w każdym innym aspekcie, od nauki poprzez praktykę, wymianę doświadczeń i prewencję. Jest to ważny dla nas moment – mówił prorektor UwB ds. rozwoju.

Jak podkreślał rektor prof. Robert Ciborowski, nie jest to pierwsze porozumienie między uniwersytetem a policją, natomiast to właśnie podpisane jest najszersze, jeżeli chodzi o zakres współpracy.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top