W Białymstoku działa już pierwsze Centrum Zdrowia Psychicznego

W Białymstoku działa już pierwsze Centrum Zdrowia Psychicznego

W ramach programu pilotażowego resortu zdrowia, w Białymstoku działa pierwsze Centrum Zdrowia Psychicznego. Prowadzi je spółka REVIT przy ul. Swobodnej 38

W całym regionie jest już pięć takich placówek.

Można tam uzyskać pomoc w ramach ubezpieczenia. Centra Zdrowia Psychicznego, poza spółką REVIT w Białymstoku, prowadzą jeszcze w ramach umowy z NFZ-tem szpitale w Łomży, Grajewie, Hajnówce i Szpital Psychiatryczny w Suwałkach.

Dodatkowo punkty koordynujące, do których można zgłosić się po pomoc, działają też w Siemiatyczach i Hajnówce.

W ubiegłym roku z pomocy w Centrach Zdrowia Psychicznego skorzystało 18 447 pacjentów. Najwięcej w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Suwałkach, tj. ponad 7 tys. osób.

Dyrektor Podlaskiego NFZ Maciej Olesiński podkreśla, że kluczowym aspektem funkcjonowania Centrum Zdrowia Psychicznego, jest bezpłatna pomoc lekarza psychiatry i asystentów zdrowienia.

W ramach programu pilotażowego, w Centrach Zdrowia Psychicznego pacjenci otrzymają kompleksową pomoc w warunkach ambulatoryjnych, dziennych i stacjonarnych.

Jak podało Polskie Radio Białystok jest również szansa na kolejne Centra Zdrowia Psychicznego

Do konkursu przystąpił Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku i Szpital Psychiatryczny w Choroszczy.

W ramach reformy psychiatrii dla dzieci i młodzieży, w każdym powiecie w naszym regionie powstały Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej.

Od kilku miesięcy, po jedenastu latach oczekiwań, w Białymstoku działa też szpitalny całodobowy oddział psychiatryczny przy ul. Wołodyjowskiego dla dzieci i młodzieży.

ZOBACZ: W Białymstoku oficjalne otwarto Centrum Psychiatrii USK i UDSK

Niepełnoletnie osoby uzależnione od Internetu i gier komputerowych, oraz ich rodziny mogą też korzystać (w ramach ubezpieczenia) z pomocy specjalistów Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych Etap przy ul. Włókienniczej 7 w Białymstoku.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top