W Białymstoku rozpoczęły się 11. Targi Książki

W Białymstoku rozpoczęły się 11. Targi Książki

Spotkania z pisarzami, m.in. Jakubem Żulczykiem, prof. Jerzym Bralczykiem, Katarzyną Nosowską i Anetą Prymaką-Oniszk, a także stoiska kilkudziesięciu wydawców złożą się na rozpoczęte w piątek 11. Targi Książki w Białymstoku. Impreza potrwa do niedzieli

Organizowane przez fundację Sąsiedzi targi, które – jak podkreślają organizatorzy – są największymi tego typu targami w północno-wschodniej Polsce, odbywają się na stadionie miejskim. W tym roku można zapoznać się z ofertą ok. 70 wydawnictw z całego kraju. Swoje stanowiska mają też m.in. Muzeum Pamięci Sybiru, Rumuński Instytut Kultury czy Instytut Pamięci Narodowej.

Targom towarzyszy trzydniowy festiwal literacki Na Pograniczu Kultur. W ramach niego zaplanowano ok. 20 spotkań z pisarzami, a także dyskusji i rozmów wokół książek.

W piątek w programie znalazło się kilka spotkań z autorami piszącymi dla dzieci. To m.in. spotkanie z Celiną Zubrycką i Tomaszem Samojlikiem. Odbędzie się też spotkanie z Marcinem Kruszewskim – prawnikiem i twórcą internetowym, autorem książki „Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole”, i Agnieszką Frączak, autorką książki o pochodzącym z Białegostoku twórcy języka esperanto Ludwiku Zamenhofie.

Natomiast w piątek po południu czytelnicy będą mogli premierowo posłuchać o najnowszej książce Wojciecha Koronkiewicza „Życie seksualne kajakarzy”.

Najwięcej spotkań zaplanowano na sobotę. Odbędzie się rozmowa z Anetą Prymaką-Oniszk wokół jej najnowszej książki „Kamienie musiały polecieć” o historii mniejszości białoruskiej.

Z czytelnikami spotka się Jakub Żulczyk, autor bestsellerowej książki „Ślepnąc od świateł”. Tym razem będzie można posłuchać o „Dawno temu w Warszawie”, która jest kontynuacją bestsellera.

Będzie można też posłuchać o żydowskiej historii Białegostoku. Z czytelnikami spotka się Marta Sawicka-Danielak, autorka „Ostatniego Białystokera” , której bohaterem jest Ben Midler ocalały z białostockiego getta. Rozmowę poprowadzi prof. Adam Dobroński, badacz historii białostockiego getta.

Fani kryminałów będą mieli kilka okazji do spotkań z autorami. Na targach swoją premierę będzie miała książka „Wampir” Wojciecha Chmielarza, a także książka pochodzącego z Białegostoku Marcina Silwanowa.

Na zakończenie festiwalu – w niedzielę – zaplanowano spotkania m.in. z prof. Jerzym Bralczykiem i Katarzyną Nosowską.

Targi Książki w Białymstoku dostały dofinansowanie z budżetu miasta.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top