W Białymstoku rozpoczęły się rozgrywki Lotto Superligi tenisa stołowego

W Białymstoku rozpoczęły się rozgrywki Lotto Superligi tenisa stołowego

Rozpoczęły się rozgrywki Lotto Superligi tenisa stołowego

Zawodnicy UKS Dojlidy pierwszy mecz w Białymstoku rozegrają w najbliższą niedzielę (24 września). Miasto Białystok w sezonie 2023/2024 zostało partnerem tytularnym zespołu

Lotto Superliga Mężczyzn to najwyższa klasa rozgrywkowa w tenisie stołowym w Polsce, w której rywalizuje 12 najlepszych ekip w kraju. Dojlidy Białystok występują w Superlidze niezmiennie od wielu lat, a ostatni duży sukces zespołu to brązowy medal w 2008 r. W nowym sezonie, który właśnie rusza, nadzieje na kolejny sukces są niemałe, gdyż zespół postarał się o wzmocnienia składu. Do Białegostoku wrócił doświadczony, pochodzący z Chin polski zawodnik Wang Zengyi, czyli popularny „Wandżi”, Japończyk Asuka Machi (były Mistrz Świata Juniorów), Portugalczyk Joao Monteiro (medalista Mistrzostw Świata i Europy) czy obiecujący Damian Węderlich (brązowy medalista Mistrzostw Polski).

– Jesteśmy dumni z dotychczasowych osiągnięć naszej drużyny tenisa stołowego i konsekwentnie wspieramy jej działania. Trzymamy kciuki za sukces klubu w tym sezonie – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Białystok jest partnerem tytularnym drużyny w sezonie 2023/2024. Miasto od lat wspiera klub finansowo. W 2023 roku jest to wsparcie w wysokości 129 tys. zł.

Sezon Superligi ruszył z początkiem września. Dojlidy wygrały pierwszy mecz wyjazdowy z AZS AWFiS Gdańsk 3:0. Pierwszy mecz w Białymstoku odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 września, o godz. 18.00 w hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. ks. St. Suchowolca 26.  Dojlidy podejmą przed własną publicznością Bogorię Grodzisk Mazowiecki.

Cały skład drużyny: Piotr Anchim, Dawid Chilicki, Kou Lei (UKR), Machi Asuka (JPN), Monteiro Joao (POR), Wang Zeng Yi, Damian Węderlich.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top