W Białymstoku trwa kongres poświęcony bł. ks. Michałowi Sopoćce

W Białymstoku trwa kongres poświęcony bł. ks. Michałowi Sopoćce

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w sobotę (22.04) rozpoczął się kongres poświęcony błogosławionemu ks. Michałowi Sopoćce – spowiednikowi św. siostry Faustyny –

Podczas dwudniowego spotkania pod hasłem „Kapłan według Serca Jezusowego” zaproszeni goście poznają sylwetkę błogosławionego Michała Sopoćki, wysłuchają referatów na jego temat. Odwiedzą też miejsca, w których żył i pracował. Poznają także placówki Caritas, które ideę miłosierdzia zamieniają w praktykę.

Witając uczestników kongresu, metropolita białostocki abp Józef Guzdek podkreślił, że ks. Michał Sopoćko jest patronem tych wszystkich, którzy odnajdują w Bogu miłosiernego Ojca.

Przywołując historię uczniów zmierzających do Emaus zauważył, że jak oni wówczas nie rozumieli wydarzeń męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, tak ks. Michał Sopoćko początkowo nie rozumiał w pełni tajemnicy Bożego miłosierdzia.

Każdy z nas potrzebuje pogłębiania wiedzy o Bogu, który jest Miłością Miłosierną, aby móc być apostołem miłosiernego Boga wobec tych, którzy jeszcze jej nie rozumieją, jak niegdyś Kleofas i ów drugi uczeń” – mówił.

W niedzielę, drugim dniu kongresu, jego uczestniczy wezmą udział we Mszy św. w kaplicy przy ul. Poleskiej, przy której przez wiele lat żył i posługiwał ks. Sopoćko. Następnie przejdą jeden etap białostockiego Szlaku ks. Sopoćki, z kościoła pw. św. Rocha do archikatedry białostockiej, ponadto o odwiedzą ośrodek Caritas przy ul. Pogodnej w Białymstoku oraz placówkę w Supraślu.

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top