W ciągu doby podlascy policjanci skontrolowali ponad 300 taksówek

W ciągu doby podlascy policjanci skontrolowali ponad 300 taksówek

Policjanci drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierowców wykonujących przewóz osób

Mundurowi kontrolowali trzeźwość kierowców, uprawnienia do kierowania i przewozu osób oraz stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdów. W ciągu doby policjanci sprawdzili ponad 300 pojazdów – poinformował (15.02) zespół prasowy podlaskiej policji.

Policjanci drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali wczoraj stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierowców wykonujących przewóz osób. Mundurowi kontrolowali przede wszystkim trzeźwość kierowców, ale też uprawnienia do kierowania i przewozu osób oraz stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdów. Policyjna akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza pasażerów, którzy decydują się na tę formę podróżowania.

W całym województwie podlaskim policjanci drogówki w ciągu doby skontrolowali ponad 300 pojazdów, których kierowcy wykonują odpłatny przewóz osób. Mundurowi ujawnili 163 wykroczenia, nakładając na kierowców 68 mandatów karnych oraz kierując do sądu wniosek o ukaranie. W 94 przypadkach policjanci pouczyli kierowców. Funkcjonariusze zatrzymali też 10 dowodów rejestracyjnych.

W Łomży przy ulicy Słowackiego policjanci zatrzymali do kontroli toyotę. W trakcie sprawdzania okazało się, że kierowca nie ma wymaganych badań lekarskich i psychologicznych, w związku z tym został sporządzony wniosek o ukaranie w drodze decyzji administracyjnej.

W Suwałkach policjanci również zatrzymali kierowcę, który nie posiadał wymaganych badań lekarskich i psychologicznych. W tej sytuacji sposób postępowania był taki sam jak w Łomży.

Policjanci z podlaskiej drogówki zapowiadają kolejne, podobne akcje w przyszłości.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top