W Kościele katolickim 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych

W Kościele katolickim 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych

W Kościele katolickim 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych

Tego dnia Kościół wspomina wszystkich tych, którzy zostali wyniesieni na ołtarze oraz świętych, którzy nie zostali oficjalnie beatyfikowani lub kanonizowani.

W Polsce uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Tego dnia katolicy mają obowiązek uczestniczenia w mszy świętej. W polskiej tradycji uroczystość Wszystkich Świętych jest czasem zadumy. Wierni udają się na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za bliskich zmarłych.

Czas Wszystkich Świętych, to okres wzmożonych podróży na groby naszych bliskich.

Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa – zaapelowało w środę w mediach społecznościowych Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

W środę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało na platformie X (dawny Twitter) wpis, w którym przypomina o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

„Czas Wszystkich Świętych, to okres wzmożonych podróży na groby naszych bliskich. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa” – napisało RCB.

RCB przypomniało, że należy sprawdzić stan pojazdu, zaplanować podróż, nie prowadzić po alkoholu, zabezpieczyć bagaż (znicze, wiązanki), nie jechać na pamięć oraz zdjąć nogę z gazu.

W Kościele katolickim 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Kościół wspomina wszystkich tych, którzy zostali wyniesieni na ołtarze oraz świętych, którzy nie zostali oficjalnie beatyfikowani lub kanonizowani.

W Polsce uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Tego dnia katolicy mają obowiązek uczestniczenia w mszy świętej. W polskiej tradycji uroczystość Wszystkich Świętych jest czasem zadumy. Wierni udają się na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za bliskich zmarłych. (PAP)

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top