W poniedziałek po feriach do szkół wracają uczniowie z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego

W poniedziałek po feriach do szkół wracają uczniowie z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego

W poniedziałek po feriach do szkół wracają uczniowie z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, dla których ferie rozpoczęły się 20 stycznia

Jeszcze przez tydzień – do 11 lutego – odpoczywać będą uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego, dla których ferie rozpoczęły się 27 stycznia.

Jako ostatni w tym roku – od 10 lutego do 25 lutego – odpoczywać będą uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego.

Z kolei uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego tym roku jako pierwsi mieli ferie. Dwutygodniową przerwę w nauce mieli od 13 do 28 stycznia.

Przerwa w szkołach – na Wielkanoc – będzie od 28 marca do 2 kwietnia.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji i nauki na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą wówczas zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym – na drugą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów. Z tej reguły wyłączone są woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top