Wilno na wystawie w centrum Białegostoku

Wilno na wystawie w centrum Białegostoku

Od 18 lipca do 14 sierpnia na Rynku Kościuszki w Białymstoku można oglądać wystawę poświęconą największym atrakcjom stolicy Litwy, która obchodzi właśnie swoje 700-lecie

W wernisażu uczestniczyli prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i zastępczyni ambasadora Republiki Litwy w Rzeczpospolitej Polskiej Audronė Markevičienė.

„700” urodziny Wilna to wyjątkowa okazja, by lepiej poznać to miasto, które tak znacząco zapisało się w dziejach Litwy i Polski.

Dzięki wystawie, do której obejrzenia gorąco wszystkich zachęcam, możemy odkryć, jak wygląda współcześnie litewska stolica, czym żyją jej mieszkańcy, a także – co ma do zaoferowania swoim gościom – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Zapraszam na krótki, ale bardzo ciekawy spacer ulicami Wilna. Miasta, które podobnie jak Białystok stale się rozwija, poszukując coraz ciekawszych dróg ku przyszłości. Odwiedźmy miejsca związane z gospodarką, poznajmy współczesną wileńską kulturą i kuchnię. Wierzę, że będzie to udana i satysfakcjonująca wyprawa.

Wystawa została przygotowana we współpracy z Agencją Promocji Międzynarodowej Turystyki i Biznesu „GO Vilnius” oraz Ambasadą Republiki Litewskiej w Rzeczpospolitej Polskiej. Białystok w styczniu 2022 roku gościł na Rynku Kościuszki wystawę dotycząca Kowna.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top