Wkrótce rozpocznie się rozbudowa schroniska dla zwierząt w Białymstoku

Wkrótce rozpocznie się rozbudowa schroniska dla zwierząt w Białymstoku

Białostocka „Dolina Dolistówki” będzie rozbudowana 

Wkrótce rozpocznie się rozbudowa schroniska dla zwierząt w Białymstoku. Istniejący budynek z boksami zostanie powiększony, a dodatkowo powstanie obiekt, w którym będzie mieścił się gabinet weterynaryjny i szpital dla psów. Koszt inwestycji Miasto oszacowało na 2,3 mln zł.

Jak poinformował magistrat rozbudowa, przebudowa i termomodernizacja budynku inwentarskiego dla psów ma na celu dostosowanie tego obiektu do obecnie obowiązujących przepisów i norm weterynaryjnych. Budynek ten jest podzielony na części: ochrony medycznej weterynaryjnej, część przygotowywania posiłków i część gospodarczą, oraz część zasadniczą, tj. boksy sypialne i boksy spacerowe. Zostanie on rozbudowany o ok. 87 m2 (ze 120 m2 na 207 m2). Przebudowane też będą instalacje wewnętrzne.

Na terenie schroniska zostanie też zbudowany obiekt z przeznaczeniem na gabinet weterynaryjny i szpital dla psów, o wym. ok. 13×14 m. Będą w nim mieściły się gabinety lekarskie, sala zabiegowo-operacyjna, boksy pooperacyjne, gabinet RTG, laboratorium, sanitariaty, pomieszczenie socjalne, techniczne, magazynowe, poczekalnia z recepcją. Łączna  powierzchnia budynku będzie liczyła ok. 139 m2. Teren wokół obiektu zostanie odpowiednio zagospodarowany.

Dokumentacja projektowa została już opracowana, część pozwoleń na budowę Miasto też już ma. Za trzy miesiące planowane jest ogłoszenie postępowania przetargowego, a później wyłonienie wykonawcy robót. Zakończenie inwestycji powinno nastąpić w połowie przyszłego roku. Jej koszt został oszacowany na 2,3 mln zł.

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top