Wojewoda z PO powołał wicewojewodów

Wojewoda z PO powołał wicewojewodów

Wojewoda podlaski Jacek Brzozowski wręczył w środę 10 stycznia powołania wicewojewodom.

Mają go wspierać w realizacji zadań administracji rządowej.

Pierwszym wicewojewodą jest Paweł Krutul.

Jest absolwentem marketingu i zarządzania, w latach 2019-2023 był posłem na Sejm RP. W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim będzie nadzorował pracę Wydziału Spraw Obywatelskich
i Cudzoziemców oraz Wydziału Spraw Społecznych. Paweł Krutul nie dostał się d Sejmu z list Nowej Lewicy.

Był działaczem Nowoczesnej. Pełnił m.in. funkcję wiceprzewodniczącego partii w województwie podlaskim. W 2017 przeszedł do Platformy Obywatelskiej. W 2019 związał się z ugrupowaniem Wiosna, zostając przewodniczącym jego podlaskich struktur.

W wyborach parlamentarnych w 2019 wystartował z pierwszego miejsca listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu białostockim (w ramach porozumienia partii lewicowych). Uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji, otrzymując 13 455 głosów. W Sejmie został członkiem Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, a także wiceprzewodniczącym Podkomisji stałej ds. współpracy z zagranicą i NATO. W czerwcu 2021, po rozwiązaniu Wiosny, został członkiem Nowej Lewicy. W wyborach w 2023 bez powodzenia ubiegał się o poselską reelekcję.

 

Drugim wicewojewodą została Ewa Kulikowska.

To ekonomistka, pracowała w bankowości, była też sołtysem wsi Rostołty. Do jej zadań należeć będzie koordynacja pracy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, a także Wydziału Rolnictwa i Środowiska.Jest związana z PSL-em.

– Cieszę się, że mogę dziś przedstawić moich nowych współpracowników – mówił wojewoda Jacek Brzozowski podczas konferencji prasowej w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top