WORD Białystok już we wtorek rozpoczyna szkolenia zmniejszające punkty karne dla kierowców

WORD Białystok już we wtorek rozpoczyna szkolenia zmniejszające punkty karne dla kierowców

WORD Białystok już we wtorek jako pierwszy w kraju rozpoczyna szkolenia zmniejszające punkty karne dla kierowców

W stolicy Podlasia kursy będą organizowane przez 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku od godziny 12, a w weekendy od 9. Czas trwania szkolenia to około 8 godzin.

Program szkolenia to wykłady na temat przepisów ruchu drogowego, przyczyn i skutków wypadków drogowych oraz odpowiedzialności karnej sprawców oraz psychologiczne aspekty kierowania pojazdem. W czasie zajęć prezentowane będą filmy, prezentacje z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykładowcami będą policjanci z wydziału ruchu drogowego, psycholog transportu, egzaminatorzy, instruktorzy nauki jazdy oraz eksperci od spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po części teoretycznej uczestników czeka część praktyczna: hamowanie awaryjne przy prędkości 30 i 50 kilometrów na godzinę.

Telefony dzwonią nieustannie w sprawie kursów redukujących punkty karne od maja. Od sierpnia tego roku zdecydowaliśmy zapisywać wszystkich chętnych obiecując, że oddzwonimy o terminie zajęć, aby nie blokować linii telefonicznych. Otworzyliśmy też możliwość zapisu drogą mailową przez stronę internetową. Już 17 września było 200 chętnych, a chętnych ciągle przybywa. W Białymstoku zorganizowaliśmy to przyjazny sposób dla kursantów, tak aby całość zajęć odbyła się tego samego dnia. Od października planujemy organizację szkoleń wyjazdowych w miastach, z których zgłosi się do nas najwięcej chętnych. Na razie próbujemy rozładować ogromne kolejki organizując przez 7 dni w tygodniu szkolenia dla dwóch grup jednocześnie. W sytuacjach szczególnych przyjmujemy na kurs z dnia na dzień. Jakie to sytuacje? Ano na przykład kierowca zawodowy, który ma na koncie 23 punkty i obawia się, że drobne wykroczenie skieruje go na egzamin sprawdzający lub osoba z dużą liczbą punktów szykująca się do dalszego wyjazdu. Do takich spraw podchodzimy indywidualnie – wyjaśnia Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD w Białymstoku.

W Białymstoku można zapisać się na szkolenia przez zakładkę na stronie internetowej: https://word.bialystok.pl/szkolenia/szkolenie-zmniejszajace-liczbe-punktow-karnych/

lub mailowo: szkolenia@word.bialystok.pl oraz telefonicznie: (85) 743 26 27 wew. 10, kom. 695 035 551. W zakładce są też terminy wolnych szkoleń do 1 października (będą uzupełniane na bieżąco).

Kto może zmniejszyć liczbę punktów?

Zgodnie z przepisami, kierowcy, którzy mają prawo jazdy dłużej niż rok maksymalnie raz na pół roku mogą przez udział w takich zajęciach zredukować do 6 punktów karnych. Odejmowane są najstarsze punkty licząc od daty ich wpisania do systemu (opłacenia mandatu).

Koszt szkolenia to 950 złotych.

WORD w Białymstoku planuje wprowadzenie promocji dla osób, które dobrowolnie uczestniczyły w darmowych szkoleniach ośrodka z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, które niebawem wejdą w życie.

To dodatkowa premia dla wszystkich kierowców, którzy ostatnio uczestniczyli lub będą uczestniczyć w naszych darmowych zajęciach z zakresu BRD. Informacje o zapisach umieszczamy w naszych mediach społecznościowych oraz stronie. W tym roku przeszkoliliśmy już 200 kierowców, a planujemy jeszcze kilka okazji do uczestnictwa w naszych zajęciach. Jak znaleźć się w tej grupie? Wystarczy śledzić nasze profil w mediach społecznościowych, zapisać się i brać udział w darmowych zajęciach. Każdy kierowca, który dobrowolnie powiększa z nami wiedzę o bezpieczeństwie na drogach może liczyć na nasze wsparcie i zniżki w szkoleniach – deklaruje dyrektor.

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top