Zakończyły się utrudnienia na trasie kolejowej Białystok-Warszawa

Zakończyły się utrudnienia na trasie kolejowej Białystok-Warszawa

Po godz. 14 zakończyła się naprawa sieci trakcyjnej na odcinku Baciuty-Łapy (Podlaskie), gdzie w poniedziałek od wczesnych godzin rannych były utrudnienia w ruchu pociągów m.in. z Białegostoku do Warszawy. Niektóre z nich miały opóźnienia sięgające dwóch godzin

Jak podała w komunikacie spółka PKP PLK SA, doszło do zerwania linii nośnej podtrzymującej sieć trakcyjną na stacji Baciuty. Od rana obowiązywała zmieniona organizacja ruchu, m.in. spółce PKP Polregio zalecono wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej, a pociągi PKP Intercity z Białegostoku do Warszawy ruszały z lokomotywą spalinową i dopiero w Łapach była ona zmieniana na elektryczną.

Naprawa prowadzona była przy pomocy specjalnego pociągu sieciowego. Po południu spółka PKP PLK SA podała, że naprawa została zakończona i przywracany jest rozkładowy ruch pociągów. Informacje o aktualnym kursowaniu pociągów dostępne są na stronie portalpasazera.pl.

W ciągu dnia PKP Intercity informowały, że przewidywane opóźnienia pociągów w związku z tą sytuacją sięgały dwóch godzin.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top